Instrumentai

Terapiniai Peter Hess dubenys, jų paskirtis skirtingoms kūno vietoms bei poveikiu bioenergetiniams kūno centrams, mušeklių rūšys

Istorija

Peter Hess ne tik sukūrė garso praktikų ir masažų metodus, bet ir ištobulino tūkstančius metų Nepale kaldintus dainuojančius dubenis bei pritaikė juos terapiniam naudojimui. 30 metų buvo ieškoma būdų, kaip išlaikyti dainuojančių dubenų gamybos autentiškumą, unikalumą tuo pat metu prisidėti prie Nepalo, Indijos gyventojų švietimo, gyvenimo sąlygų gerinimo, gamtos bei išteklių tausojimo.

Šiandien Nepale ir Indijoje veikia kelios nedidelės manufaktūros, kuriose senoviniu būdu iš 7 – 12 skirtingų metalų kaldinami tik Peter Hess dubenys. Dubenys skleidžia ypatingai švarų, ilgą garsą ir gerai juntamas vibracijas. Dubenys yra saugūs naudoti, juos dedant ant kliento kūno bei laikant rankose. Skirtingi dydžiais, sienelių aukščiu ir formomis dubenys yra skirti aktyvuoti tam tikrus žmogaus kūno bioenergetinius centrus (čakras) bei skirti konkrečiai organų grupei ar kūno vietai. Dainuojantys dubenys gali būti naudojami groti garso meditacijoms, garso sesijoms vesti bei garso vibraciniams masažams atlikti.

Dydysis pilvo dubuo

Dubuo yra žemų, retų, banguojančių vibracijų ir tonų. Jis ypač tinka apatinei pilvo daliai ir apatinei nugaros daliai. Jo garsas dažnai apibūdinamas kaip ypač „įžeminantis“. Pilvo dubens svoris apie 1600 – 2000 gramų, o skersmuo nuo 26 iki 29 cm. Jis yra vienas iš trijų svarbiausių dainuojančių dubenų, naudojamų profesionaliam garso masažui.

Kaina nuo 340 eur. 

Universalus arba kaulų dubuo

Dubuo yra plačių vibracijų dažnių spektro, puikiai tinkantis visam kūnui, ypatingai kaulams. Kadangi yra palyginti nesunkus ir ne per didelis, jis idealiai tinka pradedantiesiems garso masažo praktikams. Šis dainuojantis dubuo yra atviros formos, palyginti plonų sienelių ir yra maždaug 21 – 22 cm skersmens bei 950 – 1050 gramų svorio. Priklausomai nuo naudojamo mušeklio, universaliu dubeniu gali būti išgaunamas skirtingas garsų diapazonas. Universalus/kaulų dubuo yra vienas iš trijų svarbiausių dainuojančių dubenų, naudojamų profesionaliam garso masažui.

 

Kaina nuo 210 eur.

Širdies pakylėjimo ir širdies praplėtimo atvėrimo dubuo

Šių dubenų garsai dažnai apibūdinami kaip labai šilti ir ryškūs. Kadangi širdies sritis yra ypač jautri kūno dalis, šie dubenys buvo sukurti taip, kad skambėtų gana švelniai. Širdies dubenys skirstomi į šviesaus tono, skirti širdies pakylėjimui ir gilaus tono, skirti širdies praplėtimui, atvėrimui. Širdies dubenys yra palyginti storomis sienomis ir tarsi užlenkta krašto briauna. Šviesaus ir gilaus tono širdies dubenėliai, skiriasi ne tik skambėjimu, garsu, bet ir savo forma. Šviesaus tono dubuo yra uždaros formos, o gilaus tono – atviras. Širdies dubenėliai sveria apie 1300 gramų, o skersmuo yra nuo 21 iki 22 cm. Tai yra vieni iš trijų svarbiausių dainuojančių dubenų, naudojamų profesionaliam garso masažui.

Kaina nuo 230 eur. 

Gerklės / dekoltė dubuo

Dubuo buvo sukurtas kaip priedas profesionaliam garso masažo atlikimui. Dėl savo formos jis saugiau ir lengviau pritaikomas viršutinėje krūtinės dalyje. Jo skersmuo yra 17 cm, o svoris 600 – 680 gramų, savo forma šiek tiek panašus į mažą gilaus tono širdies dubenėlį. Šį dubenį naudoja logopedai ir kineziterapeutai, kalbos padargų atpalaidavimo ir stimuliavimo tikslu.

Kaina nuo 110 eur.

Galvos dubenėliai

Galvos dubenėliai turi pakankamai plokščius dugnus. Jie, kaip ir širdies dubenys, yra dviejų formų: atviri ir uždari. Tačiau, abiejų formų dubenėliai turi pakankamai aukštą garsą ir „bėgančią“ vibraciją. Šie maži, plonasieniai dubenėliai ypač tinka kaktai, smilkinių ar sinusų vietoms ir gali būti naudojami, konkrečioms problemoms spręsti pvz. trišakio nervo uždegimo paveiktų vietų atpalaidavimui, veido raukšlių atpalaidavimui ir kt. Galvos dubenėlių skersmuo yra 12 – 14 cm, o svoris – nuo 250 iki 320 gramų.

Kaina nuo 58 iki 65 eur. 

Taip pat, galime pasiūlyti skirtingo dydžio Bengališkus Peter Hess dainuojančius dubenis. Kaina nuo 118,00 iki 215,00 eur.

Mušekliai ir kiti priedai

Kad sukurti garso ir vibracijos sintezę, reikalingi ne tik dainuojantys dubenys, bet ir mušekliai (maletai, pudžos).
Mušekliai yra kelių rūšių ir skirti skirtingiems tikslams.
– Mediniai pagaliukai skirti išgauti atvirą, skardų, čaižų garsą. Šis garsas gali būti erzinantis, todėl groti reikėtų labai saikingai.
– Mediniai pagaliukai aptraukti oda (zomša), skirti išgauti tikslų, švarų garsą bei atlikti garso sūkurio efektą. Jais grojant, galima pasiekti ir išlaikyti garso vientisumą.
– Veltinio mušekliai, skirti sukurti garsą ir stiprią vibraciją. Garso diapazonas ir stiprumas, priklauso nuo mušeklio galvutės dydžio bei kietumo. Yra minkšti, vidutinio minkštumo, vidutinio kietumo ir kieti veltinio mušekliai. Garso masažui tinkamiausi dvigalviai mušekliai, turintis abiejuose galuose po skirtingo dydžio veltinio galvutę.
– Kombinuoti mušekliai – tai mušekliai, kurie abiejuose galuose turi po skirtingą galvutę pvz. kaučiuko ir veltinio.

Kad dainuojantys dubenys stabiliai stovėtų ant masažuojamojo kūno, gali būti naudojamos pusmėnulio formos pagalvėlės, dedamos po dainuojančiais dubenimis.

Garso masažo metu, dainuojančių dubenų patogiam ir saugiam laikymui, gali būti naudojami dubenų laikikliai – pritraukėjai.

Skirtingi dubenys, gali būti naudojami ir bioenergetinių centrų aktyvinimui, balansavimui, harmonizavimui. Mūsų kūne yra 7 pagrindiniai bioenergetiniai centrai (čakros), kuriuose sukauptos organizmo gyvybinės jėgos, atsakingos už skirtingas sritis, gebėjimus, pajautimus. Kiekvienas centras, turi savo funkciją, ir yra siejamas su tam tikra kūno sritimi, su nerviniais rezginiais, liaukomis, charakterio savybėmis, emocijomis. Tai mūsų sielos žinios.